Вердер и Айнтрахт не оставиха никого да скучае в късния мач

Вердер (Бремен) изигра много силен мач при домакинството си на Айнтрахт (Франкфурт), но не успя да удържи победата и последният съдийски сигнал прозвуча при 2:2. Така преди останалите двубои от 19-ия кръг на Бундеслига “зелено-белите” са на 11-а позиция, а съперникът е четвърти. Бременчани повеждаха на два пъти, удариха и една греда, но в края като нищо можеха и да загубят.

“Орлите” от Франкфурт създадоха първите две опасности до 18-ата минута, но Лука Йович и Себастиен Алер пропуснаха. Вердер поведе в 27-ата, когато с няколко финта Максимилиан Егещайн подчини куп играчи в червено и прониза Кевин Трап.

В 35-ата обаче, в момента в който домакините доминираха, Анте Ребич хладнокръвно порази мрежата на Иржи Павленка с копие на гол, който реализира и в предишния кръг срещу Фрайбург.

Четири минути след изравняването Максимилиан Егещайн беше лишен от второ попадение, след като шутът му се отби в страничния стълб на вратата.

В 52-ата минута обаче бременчани пак излязоха напред. Тогава капитанът Макс Крузе изведе Мартин Харник сам срещу Трап и той не сгреши - 2:1. Пет минути по-късно Крузе беше на крачка от трети гол, но този път стражът отрази.

Гостите не бяха толкова продуктивни в атаките си, но настойчивостта на Ребич в 68-ата минута, а и наивността на Лудвиг Аугустинсон, който игра умишлено с ръка, доведе до дузпа за Айнтрахт, която Алер реализира. По този начин френският нападател продължава да не е пропускал наказателен удар в официални мачове в кариерата си - 20 от 20 вкарани.

Към края на мача Вердер пак натисна, но две изключителни намеси на Дани да Коща и Марко Рус затвориха подстъпите към вратата на Трап.

Отсрещното наказателно поле стана арена на последните две интересни събития, като те бяха в добавеното време. Първо Никлас Мойсандер игра с ръка и футболистите от Франкфурт настояваха за втора дузпа, но след консултация с ВАР беше решено, че защитникът не е действал умишлено. Веднага след това пък Алер се вклини в полето пред Павленка, но вместо да стреля, което изглеждаше по-удачната възможност, подаде встрани, а там Ребич закъсня.

В следващия кръг Айнтрахт го очаква още по-сериозен тест в лицето на Борусия (Дортмунд), а Вердер ще пътува до Нюрнберг.