Гладбах задмина Байерн с късни голове

Борусия (Мьонхенгладбах) се измъчи с Аугсбург в среща от 19-ия кръг, но все пак го надви с 2:0 и отново застигна Байерн (Мюнхен) (мач по-малко), като дори го задмина заради по-добрата си голова разлика. “Жребчетата” пропуснаха дузпа в края на първото полувреме, та се наложи да чакат чак до заключителните 12 минути, за да си подсигурят успеха. А той беше повече от заслужен, защото на терена имаше само един отбор.

Домакините почти не оставиха на съперника да създаде опасности, докато в същото време пред вратата на Грегор Кобел беше доста интересно. Привлеченият под наем от Хофенхайм младок се справяше с всички опасности, а минута преди почивката трябваше да спасява и дузпа. Той се справи със задачата, като парира удара на Йонас Хофман.

Неговите колеги обаче не бяха на същото ниво и това нямаше как да спаси тима от поражение. Борусия стигна до попадение в 78-ата минута и то след грешка на отличния до момента Кобел. Тогава стражът на Аусгбург не изби добре топката и тя попадна на крака на Оскар Венд, който през куп футболисти я насочи в мрежата за 1:0.

Вторият гол дойде в последната минута, когато Патрик Херман изстреля неспасяем “снаряд” за крайното 2:0.

И докато Гладбах гони високи цели, то баварският му съперник днес вече няма победа от 10 кръга насам и остават на 16-о място - точно над изпадащите директно.