Азери разгромиха Берое в Турция, “заралии” пуснаха гол от 45 метра

Берое инкасира тежко поражение с 0:4 от Нефтчи в контрола, която се игра на турска земя. Лидерът в азербайджанското първенство поведе с 3:0 до почивката след два гола на Фредерико и един на Дабо. Четвъртото попадение в 58-ата минута реализира Плателас с прехвърлящ изстрел от 45 метра, който се отби в напречната греда, рикошира в плонжиралия Аргилашки и влетя в мрежата.

Нефтчи откри резултата още в 10-ата минута, когато Махмудов изведе Фредерико и той отбеляза с шут по земя покрай Аргилашки. След половин час игра Фредерико се разписа за втори път. Нападателят получи извеждащ пас от Абасов, Аргилашки напусна наказателното поле да го пресрещне, но Фредерико пуска покрай него за 2:0.

В 38-ата минута Берое пропусна отличен шанс а намали. Райнов изведе Камбуров. Нападателят се пребори с футболист на Нефтчи, финтира втори, но вместо да стреля останал очи в очи с вратаря, опита пас към Минчев, който не се получи. Минута по-късно азерите покачиха на 3:0 чрез Дабо, който вкара в горния ляв ъгъл на беройската врата след фалцов шут от границата на наказателното поле.

В 41-ата минута Плателас намери Дарио Фредерико в пеналта, който падна след съприкосновение с Баранов и съдията свири дузпа за Нефтчи. Аргилашки обаче спаси дузпата изпълнена от Махмудов.

Първият шанс за гол след почивката се откри пред старозагорци. В 53-ата минута Мешка пропусна сам срещу вратаря. Пет по-късно Дабо овладя в центъра на терена, видя, че Аргилашки е излязъл напред и стреля параболично от 45 метра. Топката се отби в напречната греда, а после и в тялото на вратаря, след което влетя в мрежата на българския тим за 4:0.

В 78-ата минута Нефтчи за малко не отбеляза за пети път след шут от фаул, който срещна дясната греда.

БЕРОЕ - НЕФТЧИ 0:4

0:1 Фредерико 10
0:2 Фредерико 30