Падението на Монако продължи с нова загуба от слабак

В първия мач след уволнението на Тиери Анри Монако допусна поредна загуба, която закотви тима в зоната на изпадащите в Лига 1. "Монегаските" се провалиха при гостуването си на непретенциозния Дижон и отстъпиха с 0:2. Головете за домакините отбелязаха Квон Чанг-Хоон и Наим Слити, а ветеранът Налдо остави Монако с човек по-малко в последния половин час.

Въпреки че Леонардо Жардим официално се завърна начело на тима от Княжеството, днес той беше на трибуните на "Стад Гастон Жерар", а на пейката седеше досегашният помощник на Анри Франк Паси.Радамел Фалкао пропусна най-чистото положение за Монако до почивката. Той беше изведен сам срещу вратаря Боби Ален, но стреля право в него. В 24-ата минута Фуад Шафик намери Чанг-Хоон зад защитата и кореецът даде аванс на Дижон.

В началото на втората част Монако доминираше, а Фалкао засече центриране от левия фланг, но топката мина над гредата. В 60-ата минута Налдо се хвърли в краката на Жулио Тавареш и получи директен червен картон.

В 69-ата минута именно тавареш подаде на Наим Слити, който довърши гостите и ги остави на предпоследното 19-о място в класирането, с едва три победи от 22 мача. Дижон пък напусна опасната зона и се изкачи на 16-а позиция.

В следващия кръг Монако ще приеме Тулуза, а Дижон ще гостува на Анже.