100 години Етър: „Звездите на „Етър” (ветерани) - Национален отбор „Звездите на България” (ветерани) 0:4 /почивка/

Шиникова победи втората в схемата и се класира на четвъртфинал във Франция

Българката Изабелла Шиникова се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис на твърди кортове в Андрезийо-Бутеон (Франция) с награден фонд 60 хиляди долара. Поставената под номер 8 Шиникова победи втората в схемата Тамара Корпач (Германия) с 6:4, 7:5 след 93 минути игра.

27-годишната софиянка навакса ранен пробив пасив, а след 4:4 тя взе осем от десет разигравания, за да спечели първия сет срещу 120-ата в света Корпач. Във втората част българката отново реализира обрат, след като изоставаше с 2:4 гейма, за да триумфира. С победата Шиникова си осигури 1543 долара и 15 точки за световната ранглиста, в която заема 265-ото място в момента.