Силен вятър прекрати контролата на Дунав в 32-ата минута (видео)

Силен вятър прекрати срещата на Дунав с румънския Сепси в 32-ата минута. Главният съдия реши да даде последния съдийски сигнал преди изиграването на първото полувреме при резултат 1:0 за румънския тим. Попадението за Сепси реализира Тендия в 9-ата минута. Атмосферните условия не позволиха на двата тима да разгърнат пълния си потенциал, а топката бе движена от сериозния вятър, придружен от дъжд и гръмотевици. В тима на Сепси игра бившият полузащитник на Левски и Славия Стефан Велев, който днес е сред стартовите единадесет.

В 9-ата минута Дунав допусна гол в своята врата, а негов реализатор бе нападателят на румънците Тандия. Голмайсторът се възползва от добро центриране по земя от левия фланг и стреля точно под напречната греда.

В 17-ата минута русенци отговориха с доста неточен удар на Диян Димов след подаване на Свилен Щерев. Две минути по-късно Исмаил Иса се размина с гола след центриране на Емин Ахмен от левия фланг.

ДУНАВ - СЕПСИ 0:1
0:1 Тандия (9)

ДУНАВ: Димитров, Инкоом, Ковачев, Патев, Ахмед, Станоев, Димов, С. Ковачев, Щерев, Фиртулеску, Иса
СЕПСИ: Ксаба, Симоновски, Стефан Велев, Урсу, Сато, Нувиер, Йованович, Де Мора, Тандия, Руш, Щефан