Една от звездите в НБА получи тежка контузия

Тежка контузия в коляното получи една от звездите в Източната конференция на НБА - гарда на Индиана Пейсърс Виктор Оладипо. Четири минути преди края на втората четвърт на домакинския мач на Пейсърс с Торонто Раптърс 26-годишният играч падна на пода и се хвана за десния крак. Оладипо се опитваше да попречи на Паскал Сиакам от Раптърс да отбележи лесни две точки за тима от канадския град, но резултатът бе ужасяващ за гарда и Индиана.

От Индиана обявиха по-късно, че играчът ще се подложи в близките часове на ядрено-магнитен резонанс, но при всички положения контузията му е сериозна и е тежък удар за правещия отличен сезон отбор на Пейсърс. Оладипо пропусна мачове заради друга травма и по-рано през сезона.

Колегите на Оладипо веднага реагираха на лошата новина в Twitter и изказаха подкрепата си за играча, който се очакваше да участва в Мача на звездите следващия месец. ЛеБрон Джеймс, Пол Джордж, СиДжей МакКолъм, Карл-Антъни Таунс, Девин Букър, Брадли Бийл и други играчи и личности, свързани с НБА подкрепиха избрания под №2 от Орландо Меджик в драфта на НБА през 2013 година баскетболист.

Индиана надви Торонто със 110:106 и заема трето място в класирането на Изток с 32 победи и 15 загуби. Торонто е втори с 36-14, а лидер в конференцията е Милуоки Бъкс с 34 победи и 12 поражения.