Шок за ПСЖ, сълзи за Неймар (видео)

Пари Сен Жермен не срещна проблеми на 1/16-финалите за Купата на Франция и победи Страсбург с 2:0. Новината от мача обаче е друга. Звездата на парижани Неймар се контузи и беше заменен принудително, като напусна терена със сълзи на очи. Тепърва предстои да се разбере дали травмата му е сериозна, но има опасения, че той няма да може да играе в първия сблъсък с Манчестър Юнайтед от осминафиналите на Шампионската лига.

Иначе головете за тима на Томас Тухел отбелязаха Единсон Кавани и Анхел Ди Мария. Домакините направиха и много пропуски, а в последните минути в игра се появи дори позабравеният Хесе Родригес.
Кавани се разписа още в 3-ата минута след подаване на Ерик Максим Чупо-Мотинг. Парижани се забавляваха и публиката на "Парк де Пренс" се настрои за още много попадения. Резултатът обаче се запази до почивката, а след нея Неймар се изнерви, след като Моатаз Земземи от Страсбург го фаулира грубо, а реферът се забави с маркирането на нарушението. Малко след това бразилецът технично прехвърли съперника си като форма на отмъщение.

В 58-ата минута Неймар излезе, за да му бъде оказана медицинска помощ, след като изкълчи глезена си. Нападателят се върна в игра, но бързо се разбра, че няма да може да продължи. При излизането си от терена той се разплака.

Вторият гол за домакините падна в 80-ата минута след груба грешка в защитата на Страсбург. След пресечен пас последва бърза контра и центриране на Юлиан Дракслер към Ди Мария, който отблизо засече в мрежата за 2:0.

През миналия сезон Неймар се контузи в същия период от сезона и пропусна реванша от осминафиналите в ШЛ срещу Реал Мадрид, а ПСЖ отпадна. Сега феновете на френския гранд се молят травмата му да не е сериозна и той да играе още на "Олд Трафорд" на 12 февруари.