Ним не се затрудни с Анже

Ним победи с 3:1 Анже в среща от 23-ия кръг на Лига 1 и вече е в горната половина на класирането. Отборът на Бернар Блакар стигна до успеха с два гола на Клеман Депре и попадение на Лоик Андре. Ним събра 29 точки и е 10-и в таблицата, а Анже остана на 15-а позиция с 23 точки.

Домакините изиграха един от най-силните си мачове от началото на сезона и лесно стигнаха до трите точки. Резултата откри Клеман Депре в 31-ата минута. Основната заслуга за гола обаче беше на Сада Тиуб, който проби отляво и пусна перфектен пас към съотборника си в малкото наказателно поле.

В 41-ата минута Теди Савание центрира от корнер, вратарят на Анже Людовик Бютел увисна и позволи на Лоик Ландре необезпокояван да вкара с глава за 2:0.

След почивката Ним бързо сложи край на интригата. Още в 49-та минута Депре се разписа за втори път и сложи край на надеждите на гостите дори за частичен обрат. Чак в добавеното време Стефан Бахокен от дузпа реализира единствения гол за Анжи.