Етър изнесе лекция на третия в Полша (видео)

Отборът на Етър постигна убедителна победа с 3:1 над третия в полското първенство Лех Познан във втората контрола от лагера си в Анталия. Попаденията за победителите отбелязаха Велко Батрович (5), Милчо Ангелов (39) и Даниел Младенов (73), а Марчвински върна едно попадение за поляците в последната минута.
"Виолетовите" започнаха силно мача, повеждайки с гол още в 5-ата минута, когато Батрович се разписа от границата на наказателното поле с прецизен удар в далечния долен ъгъл. След това Лех имаше превес в играта, но сериозни положения липсваха. В 30-ата минута Плесниерович отправи удар от добра позиция, но Христо Иванов улови топката.
В 34-ата Румен Руменов пресече пас в противниковата половина и напредна, но шутът му прелетя високо над вратата. Последваха силни минути за българите. В 39-ата Руменов пусна извеждащ пас, Ангелов надбяга съперниковите защитници и удвои преднината на своя тим.
В 61-ата минута великотърновци бяха близо до трети гол, но гредата спря изстрел с глава на Иван Петков. До такъв обаче се стигна в 73-ата минута, когато Даниел Младенов отбеляза страхотен гол от далечно разстояние. В 83-ата удар на Камински от границата на наказателното поле мина встрани от вратата. В последните секунди от двубоя Марчвински оформи крайното 3:1 след грешка на Анатоли Господинов.

Преди точно година двата отбора отново играха контрола помежду си, като тогава Лех победи с 4:3. Този път обаче крайният успех беше за родния тим, който заслужено си тръгна с победата.

ЕТЪР - ЛЕХ ПОЗНАН 3:1

1:0 Батрович (5)
2:0 Ангелов (39)
3:0 Младенов (73)
3:1 Марчвински (90)

Етър:

Хр. Иванов, Василев, Здр. Илиев, Ал. Георгиев, Руменов, Н. Колев, Джамов, Батрович, Скерлев, М. Ангелов, Варела (второ полувреме - Господинов, Гълъбов, Артюнин, К. Стоянов, Станев, Сърмов, Мане, И. Стоянов, Младенов, Боджадж, Петков)