Какво е настроението в националния отбор по ръгби на България преди сблъсъка със Сърбия

Преслав Боруков игра 20 минути за мъжкия отбор на Шефилд Уензди

Българският юношески национал Преслав Боруков се появи в последните 20 минути за първия отбор на Шефилд Уензди в контролата срещу Честърфилд, която завърши 3:1. Проверката беше организирана, за да бъде натрупана игрова практика на някои от играчите, както и новият мениджър Стив Брус да се запознае със състоянието им.
Преслав Боруков влезе на терена при резултат 2:1 в 71-ата минута на мястото на Сам Уинъл, който беше отбелязал второто попадение за "кукумявките". Секунди по-късно Уензди спечелиха дузпа и Алекс Хънт я реализира за 3:1. Джак Стобс пък вкара първия гол още преди почивката.

За 18-годишния български таран срещата беше чудесна възможност да играе на добро ниво, след като доскоро беше измъчван от мускулна контузия. Следващата среща на отбора до 23 години на Уензди, където се подвизава Преслав, е на 28-и януари (понеделник) като домакин на Нотингам Форест.