Монако отпадна от турнира за Купата на Франция

Продължава пропадането на френския Монако. Вицешампионът от миналия сезон, който крета предпоследен в класирането в Лига 1 в момента, отпадна в 1/16-финалите на турнира за Купата на Франция, след като беше разгромен у дома с 3:1 от лидера в Лига 2 Метц. Отборът от Княжеството на практика нямаше домакинско предимство, тъй като трибуните на “Луи II” бяха по-празни от обикновено заради лошото представяне на тима през сезона. Това беше втора загуба за водения от Тиери Анри тим в рамките на седмица след поражението с 1:5 от Страсбург за първенството.

Гостите от Метц откриха чрез Готие Ен в 32-ата минута. Малко по-късно Радамел Фалкао изравни, а резултатът се запази до почивката. След паузата Марвин Гакпа и Ибрахима Ниане довършиха започнатото и така Метц стигна до 1/8-финалите.

В друг изключително оспорван Мач Тулуза отстрани Реймс след дузпи. В редовното време и продълженията мачът завърши 4:4, но при наказателните удари домакините вкараха 4 срещу 3 за гостите.

В другите мачове от тази фаза Гинган победи като гост Нанси с 2:1 след продължения, Андрезие отстъпи с 1:2 у дома пред Лион-Дюшер, Вилфран-Божоле надви Лес Ербие с 2:0, а Лил елиминира като гост Сет с 1:0.