Тежко поражение за Дунав от казахстанци

Отборът на Дунав изигра първата си контрола в Анталия. Русенци отстъпиха на шестия в Казахстан Жетису с 1:4. Противникът на "драконите" бе по-концентрираният отбор през целия мач и заслужено победи.

Още в 5-ата минута на срещата символичните гости имаха добра възможност да поведат в резултата, но Филип Димитров прояви концентрация и спаси. Малко по-късно Исаевски проби хубаво отляво, но центрирането му не намери футболист на Дунав. В средата на първото полувреме казахстанския отбор получи правото на пряк свободен удар точно пред наказателното поле на „драконите“, но ударът мина над гредата. Няколко минути по-късно "небесносините" имаха положение пред вратата на Жетису, но доброто центриране на Фиртулеску беше избито от защитата на съперника. Така се стигна до 32-ата минута, в която Жетису поведе в резултата след центриране и хубав гол с глава на нападател на гостите. Резултатът беше удвоен само 5 минути по-късно след ново центриране и разбъркване пред вратата на Дунав. В края на полувремето вратарят на „драконите“ спаси опасно положение и резултатът на почивката остана 0:2

Второто полувреме започна добре за Дунав, който успя да намали резултата до 1:2 след точно изпълнена дузпа от Божидар Васев. След гола на „драконите“ гостите от Казахстан нелогично отново поеха инициативата в двубоя. Създадоха някои добри положения и в 69-ата минута резултатът стана 1:3 след грешка в отбраната на "небесносините". Последният гол в срещата бе отново от дузпа, отсъдена в 77-ата минута в полза на Жетису след фаул на Патев.