Берое не успя да победи седмия в Унгария

Отборът на Берое завърши наравно 1:1 с унгарския Мезьокьовешд в контролна среща на турска земя. Попадението за българския тим отбеляза Александър Василев в 35-ата минута, а в 82-ата Стефан Драгич изравни. Двубоят бе втори за старозагорци след равенството 1:1 с Астра (Гюргево) преди дни.

Днешният съперник на Берое се намира на седмо място във временното класиране на унгарското първенство.

В 17-ата минута Иван Минчев отправи първи точен удар към вратата на Мезьокьовешд. Полузащитникът разигра добре с Алфредо Мартинс и пробва късмета си от далечна дистанция, като топката се отби в крак на защитник и попадна в ръцете на Домбо. В 34-ата минута дойде и най-добрата ситуация за Берое в мача. Гастон Камара изведе Алфредо Мартинс на добра позиция, а нападателят реши да стреля в близкия ъгъл, където Давид Домбо показа висота и изби в ъглов удар.

В 35-ата минута Берое поведе в резултата с много красив гол на Александър Василев. Полузащитникът намери горния десен ъгъл на вратата на Мезьокьовешд със силен удар от около 25 метра. В 51-ата минута отборът от Унгария също достигна до добро положение за гол, при което двама футболисти на Мезьокьовешд разиграха в наказателното поле, а при последвалия удар влезлият от резервната скамейка Георги Аргилашки успя да се намеси.

В 56-ата минута футболистите на Александър Томаш организираха страхотна атака, при която Гастон Камара бе изведен очи в очи със стража на унгарците. Юношата на Интер стреля технично, топката срещна страничния стълб, а футболист на Берое довкара, но попадението му бе отменено заради засада. Две минути по-късно силен удар на Матеус Леони бе париран от стража на Мезьокьовешд. В 71-ата минута Матеус Леони нацели страничния стълб с удар с глава от няколко метра. В 82-ата обаче унгарците все пак успяха да изравнят след заучена комбинация, завършила с гол на Стефан Драгич.

БЕРОЕ - МЕЗЬОКЬОВЕШД 1:1

1:0 Александър Василев (35)
1:1 Стефан Драгич (82)