Кошмарни грешки в отбрана провалиха Лудогорец срещу шампиона на Румъния (видео)

Лудогорец загуби с 0:2 от Клуж третата си контрола в Турция. Попаденията за шампиона и лидер в румънското първенство вкараха Ланг (17) и Ганеа (87). И двата гола дойдоха след кошмарни грешки в защита, дело на вратаря Броун и централния бранител Драгош Григоре, който изигра първи 50 минути след близо 8-месечна пауза заради контузия.

Грубите грешки, които се превръщат в тенденция през зимната подготовка, би трябвало да притесняват треньора на разградчани Антони Здравков, още повече че днес орлите загубиха от тим, който за цял мач така и не създаде някакво по-сериозно положение пред българската врата.

От своя страна Лудогорец имаше три-четири много добри шанса за гол през първата част, но след почивката се отличи със само един анемичен шут на Жоао Пауло.

Проверката започна с опасно положение пред вратата на румънците. След по-малко от две минути игра Сисиньо направи двойно подаване с Горалски и намери непокрития Попа, който стреля от 16 метра покрай лявата греда.

В 10-ата минута Горалски отправи бомба по посока на противниковата врата, но топката профуча покрай горния десен ъгъл.

В 17-ата минута Клуж откри резултата след груба грешка на Броун. Вратарят на Лудогорец увисна при центриране от корнер в малкото наказателно поле и намиращият се зад него Ланг вкара от метър.

Орлите бързо можеха да възстановят равенството, когато в 18-ата минута Кешерю завърши с опасен шут добра комбинация на орлите, който Хесус изби.

В 40-ата минута Недялков изведе Вандерсон с отличен дълъг пас по лявото крило. Бразилецът преодоля на скорост противников футболист и подаде към непокрития Лукоки. Последва страхотно разбъркване, Кешерю успя да бутне леко топката, но Камора изчисти около голлинията, а съдията прецени, че топката не е влязла във вратата с целия си обем. Секунди по-късно Вандерсон пусна с пета към Попа, който центрира по земя към намиращия се на празна врата Лукоки, но бързоногият футболист направи по-трудното и стреля от метър и половина в напречната греда вместо в празната врата.

През второто полувреме темпото на игра спадна за сметка на грешките, които бяха в изобилие. Логично дори ударите по посока на двете врати бяха истинска рядкост. Така бе до 87-ата минута, в която разградчани допуснаха нова груба грешка в отбрана и Клуж вкара втори гол. В опита си да изчисти елементарна топка Драгош Григоре я изрита в краката на Ганеа, който се озова очи в очи с Пламен Илиев и оформи крайното 2:0 за румънския шампион.

ЛУДОГОРЕЦ - КЛУЖ 0:2