Ейбар оскуба "папагалчетата" (видео)

Ейбар разгроми с 3:0 Еспаньол, за да сложи край на серията си от 6 мача без победа в Ла Лига. Баските се възползваха от слабата форма на гостите и стигнаха до лесен успех с попадения на Серхи Енрик, Пабло де Бласис и Шарлиз. Двата тима си размениха и местата в класирането, като Ейбар вече е 11-и с точка повече от "папагалчетата".

Ейбар спечели за последно в края на ноември, когато срази Реал Мадрид с 3:0. Последваха 6 мача без победа, но днес публиката на "Ипуруа" видя най-доброто от своите любимци. Отборът на Хосе Луис Мендилибар доминираше изцяло и спокойно можеше да вкара още голове.Още в началото си пролича, че стражът на Еспаньол Диего Лопес ще има натоварена вечер. В 9-ата минута той по блестящ начин изби удар отблизо на Кике. Гостите от Барселона рядко атакуваха, но след четвърт час игра пред Лео Баптищао се откри отлична възможност. Нападателят напредна от собствената си половина, финтира бранител и стреля, но в аут.

В 20-ата минута Ейбар поведе с попадение на звездата си Серхи Енрик. Лошо отбита топка от бранителите на Еспаньол попадна в Енрик, който я промуши между краката на Диего Лопес - 1:0. Малко по-късно голмайсторът на Ейбар отново се озова на добра позиция, но Лопес умело го затвори.

До почивката Еспаньол не получи втори гол, но това стана в 52-ата минута. Ситуацията беше доста спорна. Педро Бигас центрира отляво към Енрик, който се намираше в засада. топката обаче стигна до Де Бласис и той я заби под гредата. Реферът Хуан Мартинес Мунуера прибегна до помощта на ВАР и реши да зачете попадението.

При 0:2 гостите рухнаха. До края имаше само една интересна тяхна атака, при която Естебан Гранеро сякаш беше побутнат от Бигас в наказателното поле, но съдията даде знак играта да продължи.

В 84-ата минута резервата Шарлиз вкара красив гол от воле, с който оформи успеха на Ейбар, а минута по-късно Енрик си заработи жълт картон за симулация.

В следващия кръг баските ще гостуват на Леганес, а Еспаньол ще приеме Реал Мадрид.