ВАР пак "възпламени" Ла Лига, редовен ли е голът на Луис Суарес?

Системата за видеоповторения отново стана главен герой през уикенда в Испания. След като ВАР си навлече гнева на Реал Мадрид в последните седмици, новата технология продължи да трупа врагове. Снощи Барселона надделя с 3:1 над Леганес, като при резултат 1:1 Луис Суарес вкара доста полемичен гол. Уругваецът скочи в малкото наказателно поле и освен че игра с топката, изрита и вратаря Иван Куеяр.
Според съдийския анализатор на Marca Андухар Оливер Лучо извършва нарушение и попадението е нередовно. Бившият съдията Итуралде Гонсалес изразява противоположно мнение: влизането Суарес не нарушава правилата, той играе първи с топката и не застрашава здравето на съперника. От щаба на каталунците твърдят, че голът е легитимен. “Луис стига първи и играе с топката. Заради инерцията няма как да прибере навреме крака си”, заяви Серхио Бускетс. “За мен това е гол. Всеки вижда нещата от своята гледна точка. Съдията назначи гол, значи е гол. С ВАР не свършва полемиката. За мен голът е чист, защото футболистът играе с топката, а вратарят не”, сподели наставникът на “лос кулес” Ернесто Валверде.
И в други срещи от 20-ия кръг на Ла Лига имаше недоволни от отсъжданията с помощта на ВАР. Атлетик Билбао не се увери, че има засада на Юри Берчиче или Иняки Уилиямс в 86-ата минута на двубоя с Виляреал. Битката между Леванте и Валядолид предизвика дискусии заради съдийско решение в началото на втората част. Стопкадърът не гарантира, че има засада на Енес Юнал след удара на Оскар Плано от състава на “бяло-вилетовите”.