Везенков на висота и в Гърция, Олимпиакос бие драматично

Олимпиакос победи като гост Холаргос със 73:68 след продължение (11:9, 15:20, 15:18, 20:14, 12:7) в среща от 14-ия кръг на гръцкото първенство по баскетбол за мъже. Редовното време завърши 61:61, но в добавените пет минути гостите отбелязаха 12 точки срещу 7 за домакините и спечелиха мача.

Българският национал Александър Везенков започна като титуляр за Олимпиакос и стана втори по резултатност с 15 точки. Той добави 5 борби, 2 асистенции и 1 чадър за 30 минути игра. Везенков игра много силно в продължението, когато се отличи с 6 точки, 2 борби и 2 асистенции.

Най-резултатен за победителите беше Никола Милутинов с 21 точки и 17 борби. Отборът на Олимпиакос губеше с 49:55 и 55:59 малко преди сирената, но направи силна серия и стигна до обрат - 61:59. Домакините изравниха секунда преди края и пратиха мача в продължение.

След 13-ия си успех за сезона Олимпиакос води в класирането с 27 точки актив. Тимът има и едно поражение от началото на сезона. На второ място е Панатинайкос с 24 точки, но с два мача по-малко.