Кошмарен кръг за холандските грандове (видео)

Феновете в Холандия рядко стават свидетели на това в един кръг никой от трите гранда - Аякс, Фейенорд и ПСВ Айндховен, да не спечели мача си. Точно това се случи този уикенд. В събота Фейенорд загуби от намиращия се в дъното на таблицата Цволе (1:3), а вчера късни голове лишиха от победи Аякс и ПСВ.

"Филипсите", които са водачи в класирането, гостуваха на слабака Емен и спокойно водеха с 2:0 след попадения на Люк де Йонг и Анхелино. В 80-ата минута Никлас Педерсен намали, а в последните секунди отново той донесе точката на домакините. Това беше първо равенство за ПСВ и едва втора грешна стъпка от 18 мача, но тя даде възможност на Аякс да настигне отбора на Марк ван Бомел.
Грандът от Амстердам обаче не се възползва. Непретенциозният Хееренвеен направи чудеса от храброст и след гол в добавеното време изтръгна драматично равенство - 4:4.  Всичко тръгна чудесно за Аякс с ранния гол на Душан Тадич, но още в ответната атака Сам Ламерс изравни. Не мина много време и отново Тадич беше точен. Сърбинът получи пас в наказателното поле и технично преодоля стража на гостите Шерел Флоранъс.

В 28-ата минута Пеле ван Амерсфоорт си вкара автогол и това трябваше да означава край на интригата. В 51-ата минута Ламерс напредна необезпокояван и вкара втория си гол в мача, а в 56-ата Мичъл ван Берген след светкавична контра простреля Костас Лампру за 3:3. Най-интересното обаче предстоеше. Ветеранът Клаас-Ян Хунтелаар отблизо в 83-ата минута доближи Аякс до победата, но в 91-ата след центриране от корнер защитникът Кик Пиери смълча феновете на домакините - 4:4.

В другите мачове вчера Вилем II победи с 2:0 НАК Бреда, а Де Граафшап разби с 5:1 Фортуна (Ситард).

Начело в класирането е ПСВ с 49 точки, пред Аякс с 47. Фейенорд е трети с 33 точки.