Марсилия се изкачи на седмо място след успех над Каен

Олимпик Марсилия победи като гост Каен с 1:0 в среща от 21-ия кръг на футболното първенство на Франция. Единственото попадение в двубоя отбеляза Морган Сансон в 47-ата минута. Домакините от Каен играха след 51-ата минута с човек по-малко на терена, след като Фредерик Жилбер получи червен картон.
След успеха Олимпик Марсилия се изкачи на седмо място в класирането с 31 точки, а Каен остава на 16-а позиция с 18 пункта. Анже победи гостуващия Нант с 1:0 след гол на Анжело Фулгини в четвъртата минута на добавеното време на двубоя. В ранния мач от неделната програма Рен и Монпелие завършиха 0:0. По-късно днес са срещите Бордо - Дижон и Сент Етиен - Олимпик Лион.