Почти 36-годишен нападател се изравни с Кристиано след голов трилър (видео)

Отборите на Фиорентина и Сампдория направиха зрелищно равенство 3:3 в мача помежду си на “Артемио Франки” във Флоренция в среща от 20-ия кръг на Серия “А”. “Виолетовите” се добраха до равенството с гол в третата минута на добавеното време на Херман Пецейя. По-интерсното е това, че повече от едно полувреме домакините играха с човек по-малко, тъй като втори жълт, съответно червен картон в 39-ата минута получи Едмилсон. Фиорентина заема 10-о място в класирането с 27 точки, а Сампдория се намира на осма позиция с 30.

Луис Муриел даде аванс на Виола в резултата в 34-ата минута, но 5 минути по-късно Едмилсон бе отстранен от игра и нещата се объркаха за Фиорентина. В 44-ата минута Гастон Рамирес изравни с блестящо изпълнен пряк свободен удар, но в 70-ата десетимата от Фиорентина зарадваха публиката с втория гол на Муриел, с който си върнаха водачеството в резултата. Последваха обаче минутите на ветерана Фабио Куалярела. Намиращият се в суперформа този сезон 35-годишен нападател първо бе точен за 2:2 от дузпа в 81-ата минута, а само 4 минути по-късно изведе гостите от Генуа напред. Но и това не бе всичко, тъй като в 93-ата минута Херман Пецейя оформи крайния резултат, спасявайки Фиорентина от поражение на собствен терен.

С днешните си попадения Куалярела, който в последния ден на януари навършва 36 години, вече в 10-и пореден мач в шампионата вкарва поне един гол - наистина впечатляващо постижение. Бившият италиански национал е един от тримата футболисти, които делят първото място във временното класиране при топреализаторите в Серия “А” този сезон с по 14 попадения. Другите двама са португалската суперзвезда на Ювентус Кристиано Роналдо и Дуван Сапата от Аталанта. Куалярела има и 5 асистенции - само с една по-малко от Кристиано.