Берое достигна до равенство с Астра (Гюргево), юноша на Интер с асистенция (видео)

Отборите на Берое и Астра (Гюргево) завършиха наравно 1:1 в контролна среща. Това бе първа проверка за старозагорци на турска земя като част от зимния им лагер. Румънският тим поведе с гол на бившия футболист на Левски Нелуц Рошу, който бе точен от дузпа в 33-ата минута. В 65-ата минута Алфердо Мартинс се възползва от добро центриране на каращия проби в Берое юноша на Интер Гастон Камара.

Сред резервите на наставника Александър Томаш бе вписан и нападателят Димитър Бербатов, който се очакваше да се появи в игра през второто полувреме. В 31-ата минута отборът на Астра получи правото на изпълни 11-метров наказателен удар за нарушение на Александър Цветков в наказателното поле.

Защитникът закъсня с шпагата си и извърши нарушение, а от последвалата дузпа Рошу успя да вкара, въпреки докосването на топката от Аригашлки с върха на пръстите. В 36-ата минута стражът Аргилашки се намеси добре при далечен удар на Денис Алибек от дистанция. В самия край на първата част Белу стреля силно, но право в ръцете на Аргилашки. В 65-ата минута дошлият на проби юноша на Интер Гастон Камара проби добре по десния фланг, след което центрира към Алфредо Мартинс, който засече с глава.

Последваха нови равностойни минути, в които двата отбора трудно достигаха до голови положения пред противниковата врата.

БЕРОЕ - АСТРА 1:1
0:1 Рошу (31 д)
1:1 Мартинс (65)