Головата машина Дуван Сапата прегази Фрозиноне (видео)

Отборът на Аталанта се изкачи до 6-о място във временното класиране на Серия “А”, след като победи с 5:0 като гост тима на Фрозиноне. Овациите днес обра нападателят на бергамаските Дуван Сапата, който вкара 4 от пеете попадения за своя тим.
Той бе точен в 44-ата, 47-ата, 64-ата и 73-ата минута, а тон на голеадата даде Джанлука Манчини в 11-ата минута. Гостите от Бергамо поведоха в резултата с хубав гол на Джанлука Манчини в 11-ата минута. Бранителят показа добро пласиране в наказателното поле и засече центриране на Марио Пашалич от левия фланг. Отново Пашалич се превърна в асистент за втория гол на Аталанта във вратата на Фрозиноне. Този път той центрира към Дуван Сапата, който надскочи персоналния си пазач в наказателното поле и с глава покачи.
Това бе само началото за Сапата, който вкара още два гола в 47-ата и 64-ата минута. В началото на второто полувреме нападателят успя да измъкне топката от защитник на домакините, след което вкара по близка дистанция, а в 64-ата минута Хатебур свали добре с глава към Сапата, който от воле вкара третия си гол. В 73-ата минута героят за бергамаските вкара своя четвърти гол. Този път с глава, Сапата засече центриране на Пезина от границата на наказателното поле, с което оформи крайното 5:0.