Етър 64 победи Поморие в женското хандбално първенство

Етър 64 победи домакина Поморие с 29:21 (13:11) в първа среща от осмия кръг на женското хандбално първенство. С успеха великотърновки поведоха в класирането с 13 точки, на точка пред Бъки, който по-късно днес приема третия в класирането Свиленград, който е с 9 точки.

Възпитаничките на Йонка Генчева взеха аванс от началото, който поддържаха до края на първото полувреме. Домакините успяха да изравнят в 38-ата минута при 15:15, но в последствие Етър отново вдигна оборотите и постепенно натрупа преднина и спокойно стигна до успеха. Най-резултатна за победителките беше Миглена Христова с 11 гола, а по 5 пъти се разписаха Данислава Петрова, Мария Йорданова и Деница Асенова. За Поморие, който е пети в подреждането с 2 точки, Йорданка Тодорова реализира 6 попадения, а Димка Предьова допринесе с 5.