Етър с престижен резултат срещу Динамо (Загреб) в Турция (видео)

Отборът на Етър постигна престижно равенство с хърватския колос Динамо (Загреб). Двата тима завършиха при резултат 1:1 в първата контролна среща на "виолетовите" от лагера в Турция. Великотърновци поведоха с гол на Иван Стоянов в 33-ата минута, а през втората част Марио Чуже възстанови равенството. Възпитаниците на наставника Красимир Балъков изиграха доста силно първо полувреме, докато през второто стражът Анатоли Господинов трябваше да се намесва на няколко пъти.

Срещата започна доста равностойно, като двата отбора предпочетоха да задържат топката и да проучат играта на своя противник, без да се впускат смело в атака. В 30-ата минута Крум Стоянов предотврати сигурен гол във вратата на етърци, избивайки удар на футболист на Динамо пред голлинията. Три минути по-късно Етър поведе в резултата.

Попадението за тима на Красимир Балъков реализира Иван Стоянов в 33-ата минута. Опитният футболист се възползва от технично пропусната топка от Велко Батрович в наказателното поле, а той от близка дистанция не пропусна да вкара във вратата на Ливакович. В 50-ата минута влезлият в игра Анатоли Господинов предотврати сигурен гол във вратата на Етър. Стражът се намеси блестящо, останал очи в очи с нападател на Динамо.

Осем минути по-късно Ерик Почански не успя да засече добро центриране на Аласана Мане от близка дистанция. В 62-ата минута Мане можеше да асистира за отбора на Динамо, но хърватите не успяха да се възползват от грешката му. В 64-ата минута Пламен Гълъбов се размина с попадение във вратата на Динамо след удар при центриране от ъглов удар.

В 73-ата минута Анатоли Господинов за втори път показа добър рефлекс при доста опасен удар на Марио Чуже. Две минути по-късно Етър допусна изравняване. Марио Чуже засече прекрасно центриране на Марин от левия фланг, при което топката защитата на етърци заспа.
ЕТЪР - ДИНАМО (ЗАГРЕБ) 1:1
1:0 Иван Стоянов (33)
1:1 Марио Чуже (75)

ЕТЪР:

Христо Иванов, Венци Василев, Артьом Артюнин, Крум Стоянов, Кольо Станев, Илия Джамов, Никола Колев, Иван Стоянов, Велко Батрович, Флорент Боджадж, Иван Петков.

Второ полувреме: Анатоли Господинов, Цветомир Цанков, Александър Георгиев, Иван Скерлев, Пламен Гълъбов, Здравко Илиев, Георги Сърмов, Аласана Мане, Румен Руменов, Ерик Почански, Даниел Младенов, Жилсон Варела, Милчо Ангелов.