Баутиста Агут изхвърли Чилич от Australian Open след епична битка

Поставеният под №22 Роберто Баутиста Агут се класира за първи път в кариерата си на четвъртфиналите на турнир от “Големия шлем”, след като победи шестия в схемата на Откритото първенство на Австралия Марин Чилич от Хърватия. Испанецът се наложи над миналогодишния финалист с 6:7 (8), 6:3, 6:2, 4:6, 6:4 след четири часа игра в мача от четвъртия кръг на турнира.

Баутиста Агут направи решаващия пробив в деветия гейм на последния сет, след което загуби само едно разиграване на собствен сервис и сложи край на двубоя на "Маргарет Корт Арена" с първия си мачбол.

Баутиста Агут, който отстрани Анди Мъри в първия си мач в Мелбърн, ще играе на четвъртфиналите срещу победителя от двубоя между Роджър Федерер и Стефанос Циципас.

Испанецът е бивш шампион на “София Оупън” и се очаква да е сред участниците тази година.