Не пускат треньора на Григор на корта

Треньорът на Григор Димитров Даниел Валверду не бе допуснат до корта в един момент от мача на българина срещу Франсис Тиафо. Григор загуби от американеца в четири сета и отпадна от Откритото първенство на Австралия.

След като Димитров спечели третия сет и намали резултата на 1:2 сета, Валверду напусна за кратко мястото си в ложата до Андре Агаси на "Мелбърн Арина". В същия период това направиха и десетки зрители. Той се забави с връщането си и се опита да влезе на трибуните, когато двамата тенисисти щяха да започнат четвъртия сет.

Валверду преодоля с мъка първата преграда от хора, които гледат за реда по трибуните, но на втората бе спрян. Венецуелецът се опита да обясни, че е треньор на един от играчите, но охранителят не се трогна от думите му. Дани се върна и изгледа първия гейм от сета на първата редица зрители, чакащи да влязат на корта. След това, разбрали, че няма да го удържат, строгите пазителите на реда го пуснаха да се върне на мястото си до Агаси.