Стивън Петков титуляр при ценно равенство на Фейрензе

Доскорошният нападател на Ботев (Пловдив) Стивън Петков за пръв път се появи като титуляр в мач от първенството на Португалия. Българинът игра 67 минути и получи жълт картон при равенството на Фейрензе като гост на Рио Аве - 0:0.

Домакините, в чийто състав личеше името на бившия футболист на Бенфика, Реал Мадрид и Спортинг (Лисабон) Фабио Коентрао, създадоха немалко възможности за гол, но ги пропиляха. След почивката в игра за Рио Аве се появи и Бруно Морейра, който през сезон 2013/2014 игра в ЦСКА.

Повечето интересни моменти пред вратата на Фейрензе дойдоха след статични положения. Винисиус и Диего Лопес обаае не успяха да преодолеят стража Деле Алампасу.

След четвъртото поредно равенство Фейрензе остава на 17-о място с 14 точки, а в следващия кръг ще гостува на силно представящия се Витория (Гимараеш).