Атлетико изравни най-голямата си победа в мъгливия Арагон (видео)

Отборът на Атлетико Мадрид временно се доближи на две точки от лидера Барселона след категоричен успех с 3:0 при гостуването си на последния Уеска в мач от 20-ия кръг на испанското първенство, игран при силно мъгливо време. Люка Ернандес (31), Сантиаго Ариас (52) и Коке (71) се разписаха за тима на Диего Симеоне. 27-годишният Коке изигра своята среща номер 400 с екипа на мадридския състав. Най-голямата победа на “дюшекчиите” в Ла Лига този сезон е именно 3:0, като “червено-белите” постигат такава за трети път. В първия случай жертвата отново беше Уеска, а във втория - баският Алавес.
През първото полувреме домакините оставиха приятни впечатления, въпреки че на почивката изоставаха с в резултата. В 12-ата минута бившият играч на Атлети Хорхе Пулидо удари греда с атрактивен удар с полузадна ножица. В 16-ата арагонският тим създаде нова опасност, като този път Енрик Гайего изведе сам Кучо Ернандес, който пропусна очи в очи с Ян Облак, печелейки само корнер. Три минути по-късно и Тома Льомар изскочи на чиста позиция срещу вратаря - и той пропусна. В 31-ата Льомар изведе чудесно Коке, който центрира успоредно на голлинията към далечната греда, където непокритият Люка Ернандес отбеляза от седем метра.
Второто полувреме започна със спасяване на вратаря Роберто Сантамария след шут на Анхел Корея. В 52-ата гостите от Wanda Metropolitano нанесоха втори удар. Антоан Гризман пусна топката на втора греда, където Санти Ариас се възползва от лошата преценка на Пулидо и отбеляза по диагонала с хубав удар от въздуха - 0:2. Момчетата на Диего Симеоне контролираха изцяло двубоя. В 71-ата падна и трето попадение във вратата на “сииньо-червените”. Люка Ернандес центрира отляво, Гризман удари напречната греда след изпълнение с глава, а при добавката Коке се разписа, плъзгайки се по тревата - 0:3.