Берое с труден успех в Плевен

Берое спечели една от трудните си победи от началото на сезона в Националната баскетболна лига. Старозагорци се наложиха с 89:85 като гост на Спартак (Плевен), с което вече имат 11 победи и само 2 загуби и заемат второто място във временното класиране.

Старши треньорът на Берое Любомир Минчев не можеше да разчита на капитана Тихомир Желев, който не пътува с отбора за Плевен заради заболяване от грип. Центърът Далин Бачински беше на пейката, но не взе участие поради същата причина.

Плевенчани направиха страхотна серия и спечелиха втората част с цели 17 точки разлика, което им позволи да се оттеглят на почивка с 6 преднина - 46:40. Берое продължи със слабото представяне в първите минути на третата четвъртина, когато Спартак поведе с 14 точки за 56:42.

Сериозното изоставане обаче подейства мотивиращо на "зелените", които обърнаха резултата за броени минути. След 30 минути игра гостите водеха с 63:67. В заключителните минути играчите на Берое показаха воля и не позволиха изненада, побеждавайки с крайното 85:89.

Тре Когинс беше най-резултатен за Берое с 20 точки, Джеймс Уайт добави 18 точки и 9 борби, Александър Янев отбеляза 17 точки, а Николай Стоянов направи "дабъл-дабъл" - 14 точки и 10 борби. За Спартак Николай Маринов направи невероятен мач, вкарвайки 33 точки, от които 6 тройки.