Дея спорт спечели опашкарското дерби срещу Миньор

Волейболният отбор на Дея спорт (Бургас) спечели дербито в дъното на класирането на Суперлигата срещу Миньор (Перник). В среща от 12-и кръг бургазлии се наложиха у дома над гостите от Перник с 3:1 (25:20, 25:19, 21:25, 25:13).

Така Дея спорт се изкачи на 10-о място във временното класиране с 3 победи, 9 загуби и 9 точки. Перничани пък са на дъното в таблицата с едва 2 победи, 10 загуби и 6 точки. В следващия 13-и кръг бургазлии гостуват на носителя на Купата на България Хебър (Пазарджик), а Миньор приема Левски.

Домакините от Дея спорт владееха инициативата в първите два гейма и поведоха с 2:0 след 25:20 и 25:19. В третата част перничани намалиха след 25:21. В четвъртата играчите на Дея спорт взеха солиден аванс още в началото и не позвалоха мача да се реши в тайбрек - 25:13 и 3:1 за бургазлии.

ДЕЯ СПОРТ (БУРГАС) - МИНЬОР (ПЕРНИК) 3:1 (25:20, 25:19, 21:25, 25:13)
ДЕЯ СПОРТ: Христо Енков, Георги Петров, Георги Михалев, Стоян Златев, Кристофър Петров, Венцислав Трифонов - Мирослав Братанов-либеро (Александър Борисов, Александър Митков)
Старши треньор: ВЕСЕЛА БРАТОЕВА
МИНЬОР: Павел Иванов, Александър Петров, Камен Каменов, Пламен Драгиев, Адриан Аначков, Захари Николаев - Методи Методиев-либеро (Любослав Симеонов, Мирослав Илиев, Антонио Иванов)
Старши треньор: ПЕТЬО ДРАГИЕВ.