Чорич загуби сет, но е на 1/8-финал

Поставеният под №11 в схемата Борна Чорич се класира за 1/8-финалите на Australian Open. Хърватинът, който до тази година нямаше спечелен мач в Мелбърн от 4 участия, надигра в третия кръг сърбина Филип Крайнович с 2:6, 6:3, 6:4, 6:3 и в следващата фаза ще играе с победителя от двубоя между №28 Люка Пуй (Франция) и участващия с “уайлд кард” представител на домакините Алексей Попирин.

Мачът не започна добре за Чорич, който в първия сет допусна два пробива и загуби частта. След това обаче 22-годишният хърватин повиши нивото на играта си и затвори мача в четири сета. Чорич направи по един пробив във втория и третия сет, а в четвъртия поведе с 4:0. Чорич загуби подаването си в осмия гейм, но веднага след това направи нов пробив и сложи точка на спора.