Джокович с първи загубен сет, но ще играе на 1/8-финал

Световният номер 1 Новак Джокович продължава похода си към рекордна седма титла на Откритото първенство на Австралия, след като победи Денис Шаповалов в третия кръг с 6:3, 6:4, 4:6, 6:0 за 2 часа и 20 минути игра.

В първия сет сърбинът направи цели три пробива за 2:1, 4:1 и 6:3 срещу един в полза на канадеца (за 4:2) и така взе частта. Във втория играта вървеше гейм за гейм до 10-ия, когато Джокович стигна до сетбол в подаването на Шаповалов и веднага го реализира. В третия сет водачът в схемата вече се виждаше на 1/8-финалите, след като поведе с 4:2 след пробив още във втория гейм. Тогава обаче той допусна срив, младият тенисист се възползва от това, направи два брейка и така взе частта. Новак изигра четвъртия сет пределно концентриран и не даде шанс на Шаповалов в него след три пробива и 6:0 само за 25 минути.

Така шесткратният шампион в турнира се класира за 1/8-финалите, където ще се изправи срещу руската надежда Данил Медведев, победил Давид Гофен от Белгия с 6:2, 7:6 (3), 6:3. Японецът Кей Нишикори също продължава напред след 7:6 (6), 6:1, 6:2 над португалеца Жоао Соуза. В другите ранни мачове канадецът Милош Раонич надви с 6:4, 6:4, 7:6 (6) Пиер Юг Ербер от Франция, а представителят на Испания Пабло Кареньо Буста спечели срещу Фабио Фонини от Италия с 6:2, 6:4, 2:6, 6:4.