Серина Уилямс даде само три гейма на Ястремска

23-кратната победителка в турнири от Големия шлем Серина Уилямс даде само три гейма на украинката Даяна Ястремска в срещата от третия кръг на Откритото първенство на Австралия. Поставената под номер 16 американката победи с 6:2, 6:1 за 65 минути игра и в следващия кръг ще се изправи срещу победителката от мача между сестра си Винъс и миналогодишната финалистка Симона Халеп, която е водачка в схемата.

Напред продължава и Елина Свитолина, която се справи, макар и трудно, с китайката Шуай Жан след 4:6, 6:4, 7:5, като навакса изоставане от 0:3 в третия сет. Двубоят продължи близо три часа. Съперничка на Свитолина в 1/8-финалите ще бъде победителката от мача между Медисън Кийс от САЩ и Елизе Мертенс от Белгия.

В четвъртия кръг е и латвийката Анастасия Севастова, която се справи с китайката Цян Ван с 6:3. Тя ще спори за място на 1/4-финалите с японката Наоми Осака, която отстрани Су Вей-Сие от Тайван след 5:7, 6:4, 6:1.