Треньорът на Хофенхайм: Първото полувреме беше ужасно

Треньорът на Хофенхайм Юлиан Нагелсман определи като заслужена загубата с 1:3 от Байерн Мюнхен на старта на втория дял от шампионата в Бундеслигата. Според младия специалист футболистите му са били ужасни през първото полувреме, когато получиха два гола.

“Изглеждахме слаби и уплашени, не показахме никаква агресия, а в защита показахме страх и липса на смелост. Байерн създаде много положения и тези два гола бяха най-малкото. На почивката се пренастроихме и мога да съм доволен от играта през второто полувреме, но като цяло победата на Байерн е заслужена”, коментира Нагелсман, който влезе в историята като най-младият треньор със 100 мача в Бундеслигата. В деня на мача, 18 януари, Нагелсман беше точно на 31 години и 179 дни.
Той работи в Хофенхайм от 2010 година насам, като първоначално е треньор на младежките формации и член на треньорския щаб. В ролята на старши треньор на първия отбор той влиза през 2016 година.