Лил се откъсна на второто място в Лига 1

Лил победи Амиен с 2:1 в двубой от 21-ия кръг на френската Лига 1 и се утвърди на второто място във временното класиране преди изиграването на останалите мачове. С успеха “договете” събраха 40 точки, като изостават на 10 от лидера Пари Сен Жермен, но имат 4 повече от третия Сент Етиен, който е с 36.
Двубоят започна кошмарно за домакините, които получиха гол още в петата минута, когато се разписа халфа Хуан Отеро. Домакините успяха да върнат попадението в края на първите 45 минути, когато се отличи нападателят Рафаел Леао. Преди това Лил пропусна да изравни от дузпа, след като Никола Пееп не успя да се разпише. През втората част Лил натисна, но трябваше да чака до 85-ата минута, когато резервата Ксека донесе победата и трите точки. В следващия кръг на Лил гостува на Олимпик Марсилия, а Амиен  е домакин на Лион.