Байерн Мюнхен съкрати изоставането от лидера Борусия Дортмунд (видео)

Отборът на Байерн Мюнхен победи с 3:1 като гост Хофенхайм в откриващия двубой от 18-ия кръг в Бундеслигата и съкрати аванса на лидера Борусия Дортмунд на 3 точки. Двубоят на "Райн-Некар-Арена" имаше две лица - през първите 45 минути гостите доминираха, а през втората част играта се изравни и домакините имаха предимство в голяма част от времето, но не успяха да постигнат дори частичен обрат.
Първите две попадения за Байерн отбеляза Горетцка в 35-ата минута и 45-ата минути. В 59-ата минута домакините върнаха едно попадение чрез Шулц. В 87-ата минута баварците убиха интригата чрез Роберт Левандовски и постигнаха шеста поредна победа, докато Хофенхайм прекъсна серията си от десет мача без загуба. Байерн събра 39 точки и изостава на 3 от лидера от Дортмунд, който в събота гостува на РБ Лайпциг.
Двубоят започна с активна игра от страна и на двата отбора, като първата възможност за гол беше пред тима на Байерн. Баварците постепенно увеличиха натиска си и често се озоваваха на стрелкови позиции. В 15-ата минута възникна напрежение на терена след фаул на Жоелинтон срещу Кимих, като двамата футболисти се сбутаха, но до по-сериозен конфликт не се стигна. В 28-ата минута Байерн пропусна страхотна възможност да открие, след като трима футболисти в червено са струпаха във вратарското поле на Хофенхайм и си попречиха. В 32-ата Кингсли Коман имаше шанс да открие, след като защитата на домакините проспа едно диагонално центриране в наказателното поле, но не успя да засече топката. Все пак баварците стигнаха първи до гол в 35-ата минута, когато Горетцка отбеляза. Първоначално Роберт Левандовски стреля с глава след центриране на Коман, но Бауман спаси. При добавката обаче Горетцка не сгреши и удвои. В началото на втората част баварците бяха много близо до трети гол след остра контраатака, но подаването на Томас Мюлер не успя. Домакините също имаха своя шанс в 53-ата минута, след като Тиаго загуби топката пред наказателното поле и позволи на Хофе да създаде опасност пред Нойер, който спаси с крак удара на Жоелинтон. Постепенно домакините заиграха по-солидно и се настаниха трайно в полето на Байерн. Така се стигна до 59-ата минута, когато след изпълнение на корнер пред вратата на Бауман, отборът на Хофенхайм организира светкавична контра, топката попадна у Нико Шулц пред наказателното поле, той финтира футболист на Байерн и с удар по диагонала направи Нойер безпомощен. Домакините продължиха да търсят частичния обрат в мача, а Нико Ковач предприе първите си смени Коман и пусна в игра Серж Гнабри. Минути по-късно на терена се появи и Хамес Родригес, който замени Тиаго. В 83-ата минута Нойер отново направи страхотно спасяване, но дори и да имаше попадение то нямаше да бъде зачетено, тъй като страничният рефер вдигна засада на играч на Хофенхайм. В 87-ата минута баварците сложиха точка на спора, след като Роберт Левандовски засече отблизо подаване на Томас Мюлер, който получи великолепен пас от Хамес Родригес в наказателното поле.
Това беше и финалният акорд в този първи сблъсък в Бундеслигата за 2019 година, като до края мачът просто се доиграваше.
Хофенхайм - Байерн Мюнхен 1:3
0:1 - Горетцка 35
0:2 - Горетцка 45