Руснаци измъчиха ЦСКА, но “червените” все пак стигнаха до 11-и успех в София (галерия)

Лидерът във волейболната Суперлига на България за мъже ЦСКА записа 11-а победа от началото на сезона. Той обаче дойде много трудно за възпитаниците на Александър Попов. “Червените” се наложиха над възродения тим на Черно море (Варна) с 3:2 (22:25, 25:20, 25:21 , 19:25, 17:15) в двубой от 12-ия кръг, който продължи над 2 часа в столичната зала “Васил Симов”.
Волейболистите от Черно море поведоха в резултата още в началото на двубоя. Водени от руснаците Азизбек Исмаилов и Евгени Тюрин варненци успеха да запазят преднината си до края на гейма. Диагоналът Евгени Тюрин донесе успеха не Черно море в първата част с 25:22.

Възпитаниците на Димитър Пангаров взеха инициативата и в началото на втората част и поведоха с 9:6. Александър Попов взе прекъсване и след него “червените” изравниха резултата при 10:10. Равенството се запази до 13:13. Венцислав Георгиев изведе ЦСКА направи с 3 точки при 16:13. Ас на Венци Георгиев и 18:14. Азизбек Исмаилов и Евгени Тюрин намалиха резултата до 16:18. Атаки на Тодор Костов и Христо Цветанов направиха резултата 21:17. Нова атака на Христо Цветанов изведе ЦСКА до геймбол при 24:17. Варненци върнаха 3 точки, но отново Христо Цветанов даде успеха на “червените” във втората част с 25:20.

Третата част започна равностойно до 5:5 след единична блокада на Азазбек Исмаилов. ЦСКА поведе с 14:11 след грешен начален удар на Явор Генов. Тодор Костов направи 16:13. Остра атака на Христо Цветанов и 19:16.  Венцислав Георгиев атакува мощно за 22:19. Евегени Тюрин намали до 20:23. Пламен Шекерджиев донесе успеха на ЦСКА в третата част с 25:21.

Варненци поведоха с 4:1 в началото на 4-ия гейм след поредни атаки на Евгени Тюрин. Явор Генов направи 5:2. Волейболистите на ЦСКА обърнаха развоя и поведоха с 8:6. Евгени Тюрин изравни при 9:9. Христо Цветанов атакува в центъра за 13:13. Единична блокада на Азизбек Исмаилов даде аванс от 4 точки на Черно море при 18:14. Явор Генов направи 20:15. Нова атака на Явор Генов донесе успеха на варненци в 4-ата част с 25:19.

Възпитаниците на Александър Попов поведоха с 4:1 след две поредни блокади. Димитър Пангаров взе прекъсване за тима от Морската ни столица. Атака на Ванцислав Георгиев даде преднина от 6:3 за ЦСКА. Евгени Тюрин намали до 5:6, а Явор Генов изравни резултата при 7:7 след ас. Нов ас на Явор Генов и Черно море поведе с 8:7. Две поредни точки и ЦСКА отново излезе напред с 9:8. Атака на Азизбек Исмаилов даде отново преднина на Черно море с 10:9. Венци Георгиев сгреши началния си удар и варненци поведоха с 12:9. Черно море стигна до мачбол при 14:12 след атака на Евгени Тюрин. Атаки на Христо Цветанов и Венцислав Георгиев изравниха резултата при 14:14. Атака на Евгени Тюрин в аут и ЦСКА стигна до първи мачбол при 15:14. Явор Генов изравни при 15:15. Атака и ас на Христо Цветанов донесоха успеха на ЦСКА в мача.

ЦСКА - ЧЕРНО МОРЕ (ВАРНА) 3:2 (22:25, 25:20, 25:21, 19:25, 17:15)
ЦСКА: Владимир Станков 4, Венцислав Георгиев 18, Симеон Александров 9, Пламен Шекерджиев 26, Тодор Костов 10, Христо Цветанов 17 - Мартин Божилов-либеро
Старши треньор: АЛЕКСАНДЪР ПОПОВ
ЧЕРНО МОРЕ: Азизбек Исмаилов 10, Евгений Тюрин 34, Явор Генов 17, Калоян Балабанов 2, Николай Колев 7, Траян Иванов 3 - Христо Христов-либеро (Симеон Димитров 2, Борис Димов, Димитър Славов)
Старши треньор: ДИМИТЪР ПАНГАРОВ.

Снимки: ВЛАДИМИР ИВАНОВ, SPORTAL.BG

ГАЛЕРИЯ от мача ЦСКА - ЧЕРНО МОРЕ 3:2 - ТУК!!!