Марин Чилич се промъкна през иглени уши до четвъртия кръг в Мелбърн

Поставеният под номер 6 в основната схема Марин Чилич се класира много трудно за четвъртия кръг на Откритото първенство на Австралия, след като се наложи с 4:6, 3:6, 6:1, 7:6(8), 6:3 над испанеца Фернандо Вердаско.

Хърватинът, който преди година достигна до финала на турнира, бе на косъм от отпадането и преодоля испанския ветеран не само с класа, но и с голяма доза късмет. Вердаско направи 27 аса, водеше с два сета, а в четвъртия имаше и два мачбола в тайбрека. Именно при втория от тях настъпи и кулминацията в двубоя, когато на свой сервис Вердаско направи двойна грешна.

В този момент ходът на срещата се обърна и до края и Чилич имаше много голямо превъзходство. Хърватинът спечели следващите две точки, за да изравни сетовете на 2:2 след 10:8 точки в тайбрека на четвъртия сет, а в петия реализира ранен пробив и бързо дръпна с 3:0 гейма. Последният критичен момент за Чилич дойде при 4:2 гейма в негова полза, когато Вердаско имаше три поредни точки за пробив при 40:0, но отново с голямо хладнокръвие хърватинът ги отрази, за да затвори мача минути по-късно след почти 4:30 часа игра.

За място на четвъртфиналите Чилич ще играе с друг испанец - Роберто Баутиста-Агут, който по-рано днес надигра в три сета руснака Карен Хачанов.