Лудогорец се забавлява с отбора на Тончи Кукоч за първа победа в Турция (видео+снимки)

Лудогорец изигра силен мач срещу Хонвед и напълно заслужено спечели с 4:2 срещу четвъртия в унгарското първенство във втората си проверка на турска земя. Резултата откри Тишлер след гол от засада в 8-ата минута, а Моци изравни от дузпа 180 секунди по-късно. Орлите осъществиха пълен обрат чрез Натанаел в 16-ата минута, а в 33-ата минута Адриан Попа вкара трети гол. Чип намали след попадение в 56-ата минута, но Якуб Шверчок отново върна преднината от две попадения, бележейки в 81-ата минута.

Това бе най-малкото, с което се отърва Хонвед, тъй като разградчани изпуснаха още няколко много изгодни положения.

Проверката започна с минута мълчание в памет на легендата на Левски и българския футбол Иван Вуцов, който почина днес на 79-годишна възраст.

През второто полувреме за Хонвед пък се появи бившият защитник на ЦСКА Тончи Кукоч, който се отличи с великолепна асистенция след подаване с външен фалц.

В тази среща наставникът на българския шампион Антони Здравков започна с почти цялата титулярна 11-ка от есента. Единствените отъстващи бяха вратарят Ренан и Вандерсон, който влезе в игра след почивката.

Лудогорец взе инициативата с началния съдийски сигнал и първото по-сериозно положение бе пред вратата на унгарците. В 5-ата минута Натанаел стреля от 20 метра, но Гроф изби в корнер. След неговото центриране Марселиньо овладя добре и шутира, но над вратата.

Само 180 секунди по-късно Тишлер получи пас зад гърба на Моци и останал очи в очи с Браун реализира за 1:0. Попадението обаче не трябваше да бъде зачетено, тъй като нападателят на унгарците бе в засада.

Лудогорец реагира мигновено и изравни в 11-ата минута. Сисиньо нахлу в наказателното поле, Дино го фаулира и реферът отсъди дузпа. Козмин Моци реализира от бялата точка с шут в долния десен ъгъл.

В 16-ата минута българският шампион осъществи пълен обрат след гол на Натанаел. Бразилецът центрира много опасно към Кешерю, таранът на орлите не успя да достигне до топката, но това заблуди стража на Хонвед и топката влетя в мрежата му за втори път - 2:1 за Лудогорец.

В 23-ата минута Натанаел направи самостоятелен пробив през центъра и шутира с десния крак, който затрудни Гроф, но вратарят плонжира и изби.

След половин час игра Дяков изведе Лукоки очи в очи с Гроф, успя да го преодолее и падна на тревата след съприкосновение с него. Реферът обаче остана безмълвен и не отсъди втора дузпа, макар че имаше сериозни основания да го стори. Три минути по-късно Лукоки все пак вкара трето попадение. Горалски отне топката пред наказателното поле на унгарците и подаде към Лукоки. Бързоногият нападател намери по земя непокрития Попа, който стреля незабавно, отбелязвайки дебютен гол със зелената фланелка и покачвайки резултата на 3:1.
В 36-ата минута много дейният Лукоки излезе отдясно сам срещу вратаря и стреля силно, но Граф изби.

До края на полувремето не се случи нищо интересно и то приключи при 3:1 в полза на орлите.

След почивката Лудогорец излезе с нова 11-ка. Дебют направи националният страж на България Пламен Илиев.

В 56-ата минута унгарците върнаха едно попадение. Тончи Кукоч центрира отлично отляво към непокрития Доминик Чип, който простреля Илиев от упор с глава.

В 67-ата минута Лудогорец бе близо да реализира за четвърти път, когато Вандерсон центрира към Анисе, но сантиметри не достигнаха на втория да вкара с глава от 6-7 метра. В 79-ата минута Жоао Пауло осъществи двойно подаване и стреля от границата на наказателното поле, но Гроф някак изби в корнер. След неговото изпълнение като по чудо не се стигна до гол в унгарската врата, когато удар на играч в зелено се отби в гредата.

Логичното се случи в 81-ата минута, когато Вандерсон намери Лукас Саша на дясното крило. Последва брилянтно центриране към Якуб Шверчок. Полякът се извиси над всички и с глава отбеляза за 4:2.

В 85-ата минута като по чудо не се стигна до пети гол след нова отлична комбинация Лукас Саша - Шверчок. Бразилецът центрира към поляка, който отправи удар с глава от 5-6 метра, но Гроф някак успя да избие с крак.

ЛУДОГОРЕЦ - ХОНВЕД 4:2