Мехмедова стартира с победа на "Купа на нациите"

Българката Аслахан Мехмедова се класира за четвъртфиналите в осмото издание на международен турнир по бокс за жени "Купа на нациите", който стартира днес и ще продължи до 20 януари в Сомбор (Сърбия). Мехмедова победи категорично Параскеви Мавромати (Гърция) с 5:0 съдийски гласа в първия кръг в категория до 60 килограма. Тя ще се изправи срещу литовката Ана Старовойтова във вечерната сесия днес, а при успех ще си гарантира най-малко бронзов медал.

Друга българка Еми-Мари Тодорова ще излезе на ринга също по-късно днес на четвъртфиналите при 48-килограмовите срещу Алуа Балкибекова (Казахстан). При победа тя ще играе в събота срещу Мария Хузахметова (Русия) за класиране на финал.

В надпреварата участват състезателки от 25 страни в различни възрастови групи - Китай, Хърватия, Чехия, Франция, Германия, Гърция, Унгария, Казахстан, Латвия, Литва, Черна гора, Норвегия, Русия, Словения, Сомалия, Сърбия, Украйна, Полша, Румъния, Сърбия, Украйна, Босна и Херцеговина и Узбекистан.