Григор Димитров: Тиафо е страхотен човек и опасен съперник

Григор Димитров не очаква да му е лесно срещу 20-годишния американец Франсис Тиафо. Двамата ще се изправят един срещу друг в неделя в 1/8-финален сблъсък на Откритото първенство на Австралия.

Най-добрият български тенисист се класира за тази фаза на турнира след чиста победа над Томас Фабиани (Италия) със 7:6(5), 6:4, 6:4 след 2 часа и 7 минути игра, докато бъдещият му съперник прекара на корта 3 часа и 17 минути за успеха над друг италианец - 34-годишния Андреас Сепи с 6:7 (3), 6:3, 4:6, 6:4, 6:3.

“Тиафо е страхотен човек. Винаги сме се забавлявали много с него в съблекалнята. Всички го обичат. Със сигурност той играе много добре, особено от началото на годината, има добри резултати. Франсис вече направи няколко много добри мача тук, в Мелбърн. Той ще бъде опасен съперник. Ще бъде развълнуван. Това е нова почва за него. Така че не очаквам лесен мач”, заяви Григор на пресконференцията след победата си над Фабиани.

Григор и Тиафо са играли два пъти помежду си - миналата година на "Мастърс"-а в Канада българинът надделя трудно на откритите твърди кортове със 7:6 (1), 3:6, 7:6 (4), a на демонстративния турнир Laver Cup в зала Димитров бе доста по-убедителен с 6:1, 6:4.

Интересното е, че в неделя Франсис Тиафо навършва 21 и става пълнолетен. Това без съмнение ще е допълнителен стимул за него да се представи добре в мача срещу Димитров. Остава да разберем дали младият американец ще има още един повод за радост или българинът ще развали празника му.