Очаквайте: Националите по футбол потеглят за Азербайджан за старта на новия турнир FIFA Series

Лейкърс минаха през ОКС и без ЛеБрон (видео)

ЛеБрон Джеймс пропусна пореден мач на Лос Анджелис Лейкърс, възстановявайки се от контузия, а в негово отсъствие Кайл Кузма изнесе поредното си впечатляващо представяне. Младото крило вкара 32 точки за победата на калифорнийци със 138:128 след продължение при гостуването на Оклахома Сити.

Кузма вкара 7/12 от тройката, а освен това овладя 8 борби, направи 4 асистенции и отне 4 топки за 36 игрови минути. Ивица Зубац направи невероятно включване от пейката и бе почти перфектен в стрелбата - 12/14 за 2 точки и 2/3 за 3 точки, за да приключи с 26 точки и 12 борби за 28 минути.

Лонзо Бол направи “дабъл-дабъл” за победителит с 18 точки и 10 асистенции, а Брендън Инграм така и не намери ритъма си в нападение, вкарвайки едва 1/9 от игра, за да финишира с 8 точки и 11 асистенции.

Редовното време завърши при резултат 122:122, а в допълнителния период гостите бяха далеч по-убедителни и надиграха тотално Тъндър, реализирайки 16 точки срещу само 6 за домакините.

Пол Джордж и Ръсел Уестбрук вкараха съответно 27 и 26 точки за ОКС, като Уестбрук направи 13 асистенции и хвана 9 отскочили от ринговете топки, но пропусна 23 шута от игра (7/30). Терънс Фъргюсън с 21 точки, Стивън Адамс със 17 и 15 борби и Джерами Грант с 14 точки бяха останалите баскетболисти на Били Доновън с двуцифрени точкови показатели.

Лейкърс вече имат 25 победи и 21 поражения, а Оклахома Сити е с 26 успеха и 18 поражения.

Майкъл Бийзли за пореден път развесели феновете, след като понечи да влезе в игра с тренировъчни шорти и трябваше да се връща до съблекалнята, за да обуе тези от официалния екип на Лейкърс, а това съответно осуети планираната от Люк Уолтън смяна.