Халеп показа характер и оцеля, но следва нов сериозен тест

Световната №1 и финалистка от миналата година Симона Халеп се класира за третия кръг на Australian Open. 27-годишната румънка надделя в много оспорван мач над родената в Москва американка София Кенин с 6:3, 6:7 (5), 6:4. Халеп изоставаше с 2:4 в третия сет, но демонстрира шампионския си характер и пречупи 20-годишната си съперничка след 2 чаас и 31 минути игра.

В следващата фаза Халеп ще срещне бившата №1 в света и носителка на 7 титли от “Големия шлем” Винъс Уилямс. Американката, финалистка в Мелбърн от 2003 и 2017 година, в момента е №36 в световната ранглиста. При успех срещу Винъс, в четвъртия кръг Халеп може да се изправи срещу Серина Уилямс, която днес играе с канадката Южени Бушар.

Халеп реализира пробив още в първия гейм в мача, а в деветия отново спечели подаването на противничката си и затвори първия сет с 6:3. Във втората част Халеп поведе с 3:0, но Кенин изравни за 3:3. След това резултатът се движеше гейм за гейм без пробиви, а в тайбрека младата Кенин успя да надделее със 7:5. В решаващата трета част шампионката от Хобарт дори поведе с 4:2, но не издържа и със серия от 4 поредни гейма водачката в световната ранглиста направи обрат и се пребори за победата.