Академик Бултекс 99 на полуфинал за Купата на България

Отборът на Академик Бултекс 99 (Пловдив) се класира за полуфиалите в турнира за Купата на България, след като днес възпитаниците на Асен Николов спечелиха и втория си двубой срещу Ямбол, този път със 79:72 (19:26; 18:19; 23:17; 19:10).

Васил Бачев беше най-резултатен за победителите – 26 точки, а Дейшон Найт добави 18 точки.

Айзея Уилямс вкара 21 точки за ямболии, а Евгени Иванов и Стоян Петков добавиха съответно по 12 и 11 точки.

Двубоят започна равностойно, като в първите четири минути двата отбора си размениха лидерството по веднъж, но след това домакините от Ямбол поеха пълен контрол върху събитията на терена и успяха да излязат напред със седем точки – 26:19 след първите десет минути.

Цялата втора четвърт отново бе равностойна, като домакините успяха да запазят преднината си до почивката – 45:37, но през третата част пловдивчани се активизираха, като демонстрираха добра игра и успяха да заличат голяма част от изоставането си – 60:62.

В заключителните десет минути отборът на Академик Бултекс 99 отново стоеше по-добре на терена и 3:28 минути преди последния съдийски сигнал обратът бе факт – 71:70 след две точки на Бачев.

В оставащото време пловдивчани не изпуснаха инициативата, като дори успяха да увеличат преднината си и да се поздравят с успеха, който им осигури място на полуфиналите в турнира за Купата на България  – 79:72.

Ямбол – Академик Бултекс 99  72:79 (26:19; 19:18; 17:23; 10:19)

Ямбол: Говедаров 9, Петков 11, Д.Иванов 7, Е.Иванов 12, Джурич 8 (Матушев, Дончев, Уилямс 21, Смит 4)

Академик Бултекс 99: Груев 5, Бачев 26, Виткович 6, Вуйович 13, Найт 18 (Христов 2, Секулов, Николов 3, Олисемека 6)