Нокаут в синьо за Балкан, Левски Лукойл е на полуфинал за Купата (галерия)

Левски Лукойл изхвърли Балкан (Ботевград) от турнира за Купата на България и продължава напред към полуфиналите на турнира. “Сините” изиграха един от най-добрите си мачове през сезона и спечелиха с 96:73, категорично надигравайки съперника, който ги победи с 24 точки разлика преди седмица в “Арена Ботеврад” в мач от евротурнирите, където днес триумфираха именно столичани.

86 Купа България: Балкан (Ботевград) - Левски Лукойл 73:96

В първата среща между двата тима от четвъртфиналите Балкан спечели с точка като гост в София, но днес домакините бяха надиграни от съперника по всички параметри.

Срещата не мина без дежурната доза размирици по трибуните, които този път бяха провокирани от фенове, подкрепящи местния тим

.

Равностойни начални минути доведоха до равенство и 12:12 в средата на първата част. Тогава Балкан направи серия от 8-2, която изведе домакините напред с 14:20, но Левски Лукойл съумя да завърши по-добре и да допусне само точка в коша си, а в комбинация с няколко силни нападения доведе до 24:21 в тяхна полза след една четвърт.

Втората част се превърна в пълна катастрофа за домакините, които така и не успяваха да намерят правилния ритъм в атака, а “сините” показаха пълната си офанзивна мощ. Божидар Аврамов водеше нападението на своя отбо по перфектен начин, а съотборниците му демонстрираха висока успеваемост, която напълно заслужено осигури на шампионите аванс от 49:27 след 25:6 в рамките на вторите 10 минути.

Ботевградчани затрудниха гостите със зонова защита след подновяването на играта, а паралелно с това вдигнаха процента си на стрелба от тройката. В резултат на това разликата бе стопена с пет точки и преди заключителната четвърт Левски Лукойл водеше със 17 точки - 69:52.

Последната четвърт се разви изцяло по вкуса на гостуващия тим, чийто играчи контролираха изцяло случващото се на паркета в Ботевград и напълно заслужено продължиха напред към последните четири в турнира за Купата след победа с 96:73.

Патрик Рембърт бе най-резултатен за победителите с 20 точки, Христо Захариев вкара 18 срещу бившия си отбор, а Деян Иванов реализира 17. Ръсел Робинсън имаше добро включване като резерва, завършвайки с 10 точки и 3 асистенции.

Брендън Браун с 16 и Мирко Мулалич с 15 бяха двамата най-резултатни играчи на Балкан днес.