Бивш "моряк" лиши Черно море от победа

Черно море завърши наравно 1:1 с Черноморец (Балчик) в първата си контрола от предсезонната подготовка за пролетния дял от шампионата.

За домакините гола отбеляза Виктор Генев през първата част, а за гостите се разписа Траян Траянов през второто полувреме. Срещата се игра на стадион "Младост" във Варна.

През първото полувреме домакините бяха по-активният отбор и създадоха няколко чисти голови ситуации. В 28-ата минута капитанът на Черно море Георги Илиев стреля опасно от пряк свободен удар от около 20 метра, но топката премина над вратата. Минута по-късно Радослав Василев от чиста позиция стреля слабо и вратарят на гостите Християн Христов улови топката. В 36-ата минута Радослав Василев стреля опасно по диагонал от около десетина метра, но вратарят на Черноморец изби топката. При последвалото центриране от корнер след разбъркване в наказателното поле на гостите Виктор Генев вкара от непосредствена близост за 1:0 в 37-ата минута.

В 51-ата минута домакините можеха да отбележат нов гол, но след удара на Аристот Ндонгала топката попадна в ръцете на вратаря на гостите. Черноморец успя да изравни резултата в 59-ата минута след комбинация между двама футболисти, играли преди време за моряците. Михаил Венков центрира в наказателното поле на Черно море, а Траян Траянов се оказа най-съобразителен и вкара гол от 5-6 метра за 1:1. В 82-ата минута Жоржиньо бе близо до отбелязването на втори гол за Черно море, но вратарят на гостите успя да улови топката след удара му по земя.

Утре отборът ще отпътува за Турция, където ще проведе и основната си част от зимната подготовка. В южната ни съседка Черно море ще изиграе четири контроли. На 22 януари варненци срещат състезаващия се във Висшата лига на Полша - Медж Легница, а на 24 януари съперник на "моряците" ще е тимът на елитния Арка Гдиня (Полша). Следващата контрола в Турция е с отбора на Вардар (Скопие) на 28 януари, а последната проверка на турска земя е на 30 януари с Олександрия (Украйна).

На 1 февруари отборът се прибира във Варна. На 6 февруари "моряците" ще изиграят две контроли, а съперници ще са тимовете на Лудогорец 2 и Дунав (Русе). На 9 февруари е последната контрола на варненци срещу тима на Поморие, а преди срещата ще бъде представен отбора за пролетния дял от шампионата.