Бордо развали серията от равенства на Анже (видео)

Бордо измъкна драматична победа с 2:1 при гостуването си Анже и се изкачи на 11-о място в класирането на Лига 1. Отложеният двубой от 17-ия кръг беше много равностоен, а жирондинци стигнаха до трите точки в добавеното време с попадение на Ян Карамо. По този начин Анже се размина с шесто поредно шампионатно равенство и остава вопасна близост до зоната на изпадащите.

Бордо поведе в 31-ата минута, когато точен беше младата звезда Самуел Калу. След час игра домакините получиха дузпа, но Джеф-Рене Аделаид пропусна. Малко по-късно хърватинът Матео Павлович изравни с втория си гол за сезона.

Срещата вървеше към закономерно равенство, но в 92-ата минута влезлият като резерва Ян Карамо се превърна в герой за Бордо. Бившият нападател на Интер тръгна от левия фланг, стигна до границата на наказателното поле и с много премерен удар матира вратаря Людовик Бютел.

В следващия кръг Бордо ще е домакин на Дижон, а Анже ще приеме Нант.