Австралия спечели в последната минута срещу Сирия и се класира за осминафиналите

Актуалният азиатски шампион Австралия се класира за осминафиналите като 2-и отбор в група В, след като стигна до победата с 3:2 над Сирия с гол в последната минута на Том Рогич.

Нуждаейки се от равенство, за да се класира за елиминациите, отборът на Австралия на два пъти повеждаше в резултата преди да стигне до успеха в 3-ата минута на добавеното време чрез Рогич. Ауер Мабил откри резултата в 41-ата минута след пас на Кристофър Икономидис.

Сирийците изравниха две минути след това, но в началото на втората част Икономидис отново изведе Кенгурата напред. Омар Ал Сома от дузпа изравни в 80-ата минута, но Рогич този път получи пас от Икономидис и оформи успеха. Сирия се класираше вместо Австралия, ако беше спечелила мача, защото щеше да събере 4 точки срещу 3 на днешния си противник.

В другата среща от групата Йордания си гарантира 1-ата позиция след 0:0 с Палестина. Палестинците са на 3-ата позиция с 2 точки и чакат да разберат дали няма да бъдат сред четирите трети отбора, които ще продължат. На осминафиналите Австралия ще срещне един измежду шампиона от 2011-а година Япония или прогресиращия отбор на Узбекистан.