Румънци набиха Лудогорец в Турция (видео)

Лудогорец загуби с 1:3 от Ботошани в първата си контрола на турска земя. Орлите откриха резултата чрез Натанаел (11), но до края на полувремето румънците изравниха с гол на Бурка (36). След почивката резервата Фуло вкара нови две попадения в 64-ата и 68-ата минута, осигурявайки успеха на своя тим.

Наставникът на орлите Антони Здравков заложи на две различни 11-ки в двете полувремена, като през второто тя бе доста експериментална. В игра се появиха новото попълнение Адриан Попа, каращият проби Рибейро и завърналият се след тежка контузия Абел Анисе. Дяков бе партньор на Недялков в центъра на отбраната, а Димо Бакалов игра като ляв бек.

В предни позиции Лудогорец създаде достатъчно положения, но направи доста пропуски, а веднъж и гредата спря разградчани след шут на Жоао Пауло.

Българският шампион наложи натиск след началния съдийски сигнал, а първото по-опасно положение дойде в 5-ата минута. Янков намери Шверчок пред наказателното поле, полякът стреля силно, но Фрейсъл боксира. В ответната атака румънците разиграха добре, а атаката завърши с удар по земя на Диаките в аут.

В 10-ата минута разградчани като по чудо не откриха резултата. Лукоки получи пас отдясно, преодоля левия бек на Ботошани и подаде отлично към непокрития Янков, който от 7-8 метра не уцели празната врата, стреляйки над напречната греда.

Логичното се случи минута по-късно, когато Лудогорец поведе. Натанаел овладя отляво, навлезе навътре, след което отправи фалцов шут с десния крак, който намери долния ляв ъгъл на Фрейсъл за 1:0.

Румънците опитаха да изравнят след удар от фаул на Онженда в 24-ата минута, но Браун внимаваше и изби в корнер. След неговото изпълнение Бурка уцели гредата, топката се върна към терена, последва ново центриране, но Терзиев изчисти с глава.

В 36-ата минута Ботошани получи право да изпълни фаул малко след центъра. Последва пас наляво и центриране, което за пореден път завари неподготвена отбраната на орлите. Централният защитник Андрей Бурка овладя топката и вкара след шут от около 11 метра.

В 41-ата минута Кампаняро допусна груба грешка, подавайки на Роман в опит да върне към Терзиев. Последва шут на нападателя от 16-17 метра, но над напречната греда. Само 120 секунди по-късно Лудогорец отново можеше да поведе. Лукоки пресече разиграване на защитниците на Ботошани, нахлу в наказателното поле и намери непокрития Вандерсон, който обаче шутира в аут.

През второто полувреме наставникът на българския шампион Антони Здравков пусна нова 11-ка. В нея попадна и възстановеният от тежка травма Анисе, а като централен защитник до Антон Недялков игра Светослав Дяков.

И втората част започна с натиск на българския тим. Той можеше да реализира още в 48-ата минута, когато шут на каращия проби 20-годишен Рибейро бе с мъка избит от стража на румънците, топката се фалцира и излезе в корнер покрай левия страничен стълб.

Към средата на втората част, в рамките на десетина минути, Лудогорец игра с 10 човека заради травма на Горалски. Ботошани се възползва от този факт и в 64-ата минута осъществи пълен обрат. Фабрини изведе Фуло очи в очи с Наумов, нападателят преодоля стража на орлите и вкара за 2:1 в празната врата.

Само четири минути по-късно Фабрини отново изведе Фуло зад гърба на играещия като централен защитник в този мач Дяков и нападателят реализира второто си попадение за 3:1.

Лудогорец можеше да върне бързо поне един от двата гола пасив, но първо Жоао Пауло нацели гредата, а в 75-ата минута изстрел с глава бе спасен от вратаря на румънците. Седем минути по-късно Родригес спъна Мареселиньо пред границата на наказателното поле и бе изгонен с втори жълт картон, но на мястото му влезе друг състезател на Ботошани.

В 87-ата минута Недялков изведе Жоао Пауло сам срещу вратаря, но бразилецът стреля над вратата, изпускайки последното опасно положение в тази проверка.

ЛУДОГОРЕЦ - БОТОШАНИ 1:3